Co daje finansowanie społecznościowe? Wszystko w pigułce

Mnóstwo ludzi zastanawia się, czym jest termin taki jak crowdfunding. To nic innego jak odpowiednia i bardzo pomysłowa forma na finansowanie różnego rodzaju projektów przez społeczności, które są z nimi w różny sposób związane. Naśladowca zachodniego prototypu, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tamże technik i umożliwia także naszym kraju wyszukanie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Pomysłowość jest obecnie w najwyższej cenie, ale z realizacją nośnych projektów najczęściej są kłopoty.
Jakie pomysły można finansować?

Na świecie udało się już zrealizować wiele projektów używających takiego typu opłacania. Duża część z nich to bardzo drogie przedsięwzięcia, które do powodzenia wymagały dotacji rzędu kilkuset tysięcy, a czasem również miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest dobry, to nie będzie to duży problem. Internauci zwłaszcza upodobali sobie projekt konsoli do gier, działającej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która pozwala regulować ciepłotę ciała. Na wymienione projekty zebrano za jednym razem najwyższe sumy pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Bardzo wielu artystów wypromowało się już zbierając pieniądze na debiutancką płytę i zapewniając sobie tym samym powodzenie sprzedaży na całym świecie, z wykorzystaniem portali crowdfundingowych - sprawdź moje źródło . Na terenie kraju przykładem takiej artystki może być Julia Marcell, która wyprodukowała w ten sposób swoją pierwszą płytę. Później trafiła pod skrzydła znaczących wytwórni.

Polecamy też

Przykłady książek oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to odpowiedni pomysł na prezent?

książki na półkach sklepowych
Przygotowane przez: Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Są takie tytuły książek czy filmów, jakie kojarzą niemal wszyscy. Często na podstawie książek tworzone są ekranizacje, które sprawiają, że taka historia jest rozpoznawana przez jeszcze większe grono ludzi. To sprawia też, że takie pozycje mogą być idealnym pomysłem dajmy na to na podarunek. O których tytułach trzeba wspomnieć?


To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter istnieje możliwość na szybkie uzbierane wymaganych kwot na zainicjowanie działalności dla niesamowicie ambitnych i pełnych energii osób. Przedsięwzięcie crowdfunding opiera się przede wszystkim na zbieraniu nawet najdrobniejszych wpłat przez różnych, zainteresowanych pomysłem ludzi, dzięki czemu w krótkim czasie można uzbierać określoną na dany cel sumę pieniędzy. Dzięki coraz większemu dostępowi do internetu możliwości są bezgraniczne!
1 2