Nagroda Breaking Borders Award 2012

Ruszyła druga edycja konkursu Breaking Borders Award 2012. Breaking Borders Award jest nagrodą ustanowioną wspólnie przez Google i Global Voices, aby uhonorować wyróżniające się internetowe projekty, zainicjowane przez pojedyncze osoby bądź grupy, które dzięki odwadze, energii i niezwykłej pomysłowości w wykorzystaniu Internetu propagują wolność wypowiedzi. Przyjmowanie formularzy aplikacyjnych upływa z dniem 20 maja 2012.

Tegoroczna nagroda będzie skupiała się na szerokiej grupie ludzi współpracujących z Global Voices. Zwycięzcy Breaking Borders zostaną ogłoszeni podczas konferencji Global Voices Citizen Media Summit 2012 w Nairobi, w Kenii, który odbędzie się 2-3 lipca 2012.

Zwycięzcy zostaną wytypowani przez panel ekspertów w dziedzinie wolności wypowiedzi. Przewidujemy dwie nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. USD dla indywidualnej osoby lub grupy, która:
 • wykorzystała aplikacje internetowe w celu promowania wolności wypowiedzi lub zainicjowania politycznej bądź społecznej zmiany;
 • stworzyła własne narzędzie, które umożliwiło wolność wypowiedzi i poszerzyło dostęp do informacji;
 • stała się podstawą do utworzenia społeczności, która działa na rzecz wolności wypowiedzi i dostępu do informacji.

Kto może aplikować: każdy członek społeczności Global Voices oraz każda osoba z Global Voices in English, Lingua i Global Voices Advocacy, która napisała, edytowała lub przetłumaczyła przynajmniej jeden post w całej historii Global Voices, a także beneficjenci programu Rising Voices.

Nominacje zostaną przyznane trwającym projektom, które już przyniosły znaczące rezultaty w danej dziedzinie, bazując na osiągnięciach dokonanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jeżeli jesteś wolontariuszem GV, jego pracownikiem lub członkiem zarządu, a zarazem twórcą albo liderem innego projektu, Twoja inicjatywa może zostać włączona do konkursu. Możesz nominować swój własny projekt.

Zgłoszenie Twojej nominacji do Breaking Borders Award następuje poprzez wypełnienie formularza. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja 2012.

FAQ


 • Co to jest Breaking Borders Award?
Breaking Borders Award została ustanowiona przez Global Voices i Google w celu podkreślenia znaczenia wolności wypowiedzi na całym świecie poprzez wyróżnienie znakomitych projektów sieciowych zainicjowanych przez pojedyncze osoby lub grupy ludzi, które wykazały się odwagą, energią i pomysłowością w wykorzystaniu internetu i telefonów komórkowych, aby promować wolność słowa, zagwarantować, że usłyszane zostaną różnorodne poglądy polityczne oraz przeciwstawić się tym, którzy cenzurują informacje.

 • Kto może wziąć udział?
Wszystkie osoby, które są członkami szeroko pojętej społeczności Global Voices, a ich obecność na portalu jest widoczna mogą ubiegać się o nagrodę. Nominuj siebie, blog, stronę lub każdy inny przejaw obecności w sieci, który według Ciebie przyczynił się do promowania wolnego obiegu informacji, przeciwstawił się cenzurze, pomógł lokalnym społecznościom, podniósł świadomość dotyczącą ważnej kwestii lub celu, zmobilizował władze do działania lub nagłośnił sprawy tych, których głos został zagłuszony.

 • Czy istnieją ograniczenia geograficzne dla kandydatów?
Nie. Nie ma ograniczeń geograficznych, co do lokalizacji nominowanego, bądź miejsca, w które kieruje swoje wsparcie.

 • Jak mogę kogoś nominować?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Nominacja zostanie zaakceptowana tylko jeżeli dostarczysz nam następujące informacje: a) imię i dane kontaktowe nominowanego (lub organizacji/inicjatywy) b) blog, stronę lub inne formy obecności w sieci, które stanowią o wartości nominowanego, c) uzasadnienie dlaczego nominowany kwalifikuje się do otrzymania Breaking Borders Award, d) jeżeli nominujesz samego siebie, jak wykorzystasz nagrodę pieniężną i e) Twoje dane kontaktowe w przypadku gdyby pojawiły się dalsze pytania z naszej strony.

 • Jak zostaną wybrani zwycięzcy?
Członkowie zarządu Global Voices wytypują ostatecznych zwycięzców.

 • Czy będzie tylko jeden zwycięzca?
Zwycięzców będzie dwóch.

 • Czy zwycięzca otrzyma jakąś nagrodę?
Każdy z nagrodzonych otrzyma po 10 tys. USD.

 • Kiedy upływa termin zgłaszania kandydatur?
Ostateczny termin składania kandydatur upływa 20 maja 2012.

 • Kiedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy?

Zdobywcy nagród zostaną ogłoszeni w lipcu 2012.

Źródła

 • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Nagroda Breaking Borders Award 2012!


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2021-03-03 07:28:46