Jarocin: pogrzeb kpt. Daniela Ambrozińskiego

W Jarocinie w południe rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe poległego 10 sierpnia w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego. Uczestniczą w nich żołnierze i kompania honorowa z jego macierzystej jednostki z Leźnicy Wielkiej. Na miejsce pochówku ma przybyć premier Donald Tusk.

Żołnierza żegnają przedstawiciele władz państwowych oraz rodzina i przyjaciele. Mszy pogrzebowej w pobliskim kościele ojców Franciszkanów przewodniczy biskup polowy WP, gen. dyw. Tadeusz Płoski. Służba nie wybiera ryzyka, ale trzeba się z tym ryzykiem liczyć – mówił podczas nabożeństwa biskup. – Służba wymaga ofiary – dodał.

Na początku mszy uczestnicy wysłuchali hymnu narodowego, pośmiertnie nadano awanse i honory żołnierzowi. Ambroziński dostał awans na stopień kapitana, Krzyż Afganistanu i Krzyż Komandorski Orderu Wojskowego.

Na pogrzebie zjawili się przedstawiciele władz państwowych, przyjechał m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło. Swoją wizytę na cmentarzu zapowiedział również premier Tusk.

Źródła

  • Premier: Polacy chylą czoło. Żegnaj, będziemy pamiętać - - 18 sierpnia 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:10