SMS-owi oszuści wykorzystują katastrofę samolotu pod Smoleńskiem

Oszuści bez skrupułów wykorzystają każde wydarzenie, by wyłudzić pieniądze. Operatorzy przestrzegają przed kolejnymi SMS-owymi akcjami z powodu sobotniej tragedii.

Już kilka godzin po sobotniej tragedii w sieci pojawił się serwis, który zachęcał do wysłania za pomocą SMS-ów kondolencji. Na ich podstawie ma rzekomo powstać Historyczna Księga Kondolencyjna - koszt wysłania jednego SMS-a to ponad 30 zł.

Okazało się, że to nie jedyny wybryk. Do operatorów komórkowych docierają kolejne sygnały o SMS-owych "zbiórkach" na pomniki czy wpisy do księgi pamiątkowej. Dodatkowo oszuści twierdzą, że ich akcje są wspierane przez operatorów komórkowych.

Internauci zaalarmowali:
  • Na stronie zlozkondolencje.pl czytamy: Korzystanie z serwisu przez Użytkownika jest bezpłatne, przy czym wydruk wpisu dokonanego w księdze następuje po wpisaniu treści przez Użytkownika oraz dokonaniu płatności według cennika - Internauta.
  • Polak potrafi!. Już znalazła się hiena, która zarabia na wczorajszej tragedii! Można zapalić wirtualny znicz, a obok znajdują się reklamy - Jadwis.

"Bardzo proszę uważajcie na takie akcje! Nie wysyłajcie takich SMS-ów! Oszuści próbują wykorzystać każdą okazję" - zaapelował Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play. "Staramy się wspólnie z innymi operatorami blokować takie szemrane "inicjatywy". Niestety co chwila pojawiają się nowe próby" - dodał.

Zobacz też

  • Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu SMS-owi oszuści nadal wykorzystują tragedię
  • Uważajcie na naciągaczy żerujących na tragedii - alert24.pl - 11 kwietnia 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2010-04-14 00:00:00