Śrem: 17 kwietnia początek II Festiwalu Kina Alternatywnego

W piątek i sobotę 17-18 kwietnia 2008 w Śremie odbędzie się II Festiwal Kina Alternatywnej Młodzieży. Celem konkursu jest prezentacja filmów twórców niezależnych, zrealizowanych w technice wideo, w tym także filmów stworzonych za pomocą telefonu komórkowego. Filmy te zostaną ocenione przez Jury.

Głównym miejscem festiwalu będzie sala kinoteatru "Słonko" przy ul. Poznańskiej 4. Rozpocznie się w piątek o godzinie 16:00. W tym dniu od godziny 19:00 można będzie również obejrzeć filmy: "Orkiestra przyjeżdża" - dramat francusko-amerykańsko-izraelski oraz "Rolling Stones w blasku świateł" - brytyjsko-amerykański dokument z 2008 roku. Drugi dzień to pokaz filmów nagrodzonych o godzinie 16:00 oraz pokaz filmu: "Nosferatu - symfonia grozy" z grą zespołu Snowman o godzinie 20:00 w auli Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Wybickiego przy ul. Poznańskiej 11.

Na festiwal (oprócz filmu w sobotę) wstęp jest bezpłatny. Organizatorami Festiwalu są Śremski Ośrodek Kultury, DKF Klaps przy współpracy TV Relax i pod patronatem Tygodnia Ziemi Śremskiej, Tygodnika Śremskiego i Liceum Ogólnokształcącego.

Imprezami kulturalnymi w Śremie w kwietniu będą również: koncert zespołu Dom o Zielonych Progach (piosenka turystyczna) 24 kwietnia o godzinie 19:00 w kinoteatrze "Słonko". Natomiast 25 kwietnia o 17:00 w kościele Najświętszego Serca Jezusa na Jezioranach odbędzie się koncert chóru Poznańskie Słowiki.

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2021-03-04 07:25:04