Łódź: pierwsza edycja wyścigu par rowerowych

Pierwsza edycja wyścigu par rowerowych pod nazwą "Jak rozpętaliśmy pierwsza wojnę rowerową?" została wymyślona przez dwójkę maturzystów z Łodzi. Postanowili oni wykorzystać najdłuższe wakacje w życiu na zorganizowanie czegoś szalonego.

Justyna Orlik i Jasiek Grobliński[1] postanowili zachęcić swoich znajomych i nie tylko do wzięcia udziału w nietypowej wycieczce rowerowej... "Ludzie! Jesteście młodzi, piękni, zdrowi i silni! Idealny czas na zabawę, przygodę i sprawdzenie własnej wytrzymałości! To jest właśnie ten moment w życiu, w którym trzeba robić rzeczy trochę szalone!" - napisali na portali społecznościowym w styczniu 2011 roku.

Nietypowość wyjazdu polega na tym, że dopiero na starcie ludzie dowiadują się gdzie mają jechać. Pomysłodawcy założyli dodatkowo, że w zabawie mogą wziąć udział tylko rowerowe zespoły dwuosobowe oraz, że każda drużyna musi zrobić relację ze swojej podróży. Z kawałków nakręconych przez uczestników wyprawy Jasiek, który chce zdawać na studia w łódzkiej PWSFTiT na kierunek montaż, ma zamiar stworzyć jedną wspólną relację.

Aby zachęcić jak najwięcej osób do udziału - dla zwycięzców przewidziana jest nagroda. Zrzucają się na nią wszyscy uczestnicy wyprawy - każdy po 10 zł. Start i losowanie miejsca docelowego odbędzie się z placu Wolności w Łodzi w dniu 10 sierpnia 2011. Pierwsze miejsce zdobędzie ekipa, która dostarczy najciekawszą trzyminutową relację z całej wyprawy; drugie miejsce jest przewidziane dla zespołu, który dojedzie najszybciej.

Szczegóły i formularz rejestracji na wyprawę znajduje się na stronie

Źródła

  • Jasiek - Wojna rowerowa - Wojna rowerowa - czerwiec 2011
  • HB - Wojna rowerowa na wakacje - Rowerowa Łódź - czerwiec 2011
  1. ,


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-08-01 15:10:02