Pakistan: w zamachu życie straciło 41 osób

Talibowie ciągle atakują w Pakistanie. Po weekendowej brawurowej akcji w Rawalpindi, dziś znów zaatakowali. W dzisiejszym zamachu zginęło bowiem 41 osób. Talibowie przyznają się do zorganizowania weekendowego ataku w Rawalpindi

Do zamachu doszło w okręgu Shangla w pobliżu Doliny Swat. Zamachowiec-samobójca znajdujący się w samochodzie odpalił ładunki wybuchowe wylatując w powietrze w momencie przejazdu wojskowego konwoju.

Liczba ofiar wzrosła do 41, ponieważ samochód-pułapka był zaparkowany w pobliżu targu. Z 41 ofiar śmiertelnych co najmniej 28 stanowią cywile. Rannych natomiast zostało pięciu żołnierzy i 48 cywilów.

Atak talibów w Rawalpindi


Po zamachu Shangla, talibowie przyznali się iż to oni stoją za weekendowymi wydarzeniami w Rawalpindi.

Wczoraj podczas akcji odbijania 42 zakładników przetrzymywanych w kwaterze głównej dowództwa armii Pakistanu w mieście Rawalpindi, wziętych do niewoli przez talibskich bojowników w sobotę (10 X), zginęło 19 osób.

Do kwatery wczoraj nad ranem czasu polskiego wtargnęli komandosi, którym udało się uwolnić 39 zakładników. Podczas operacji, zginęło 3 zakładników, 8 napastników i 8 żołnierzy - w sumie 19 osób.

Źródła

  • 41 ofiar ataku na konwój - - 12 października 2009
  • Blast near Pakistan's Swat valley kills 41 - Reuters - 10 października 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:05