Władze niemieckiego futbolu pomogą piłkarzom-gejom w coming oucie

sobota, 30 stycznia 2010


Już nie pierwszy raz władze niemieckiej piłki nożnej zabrały głos przeciwko dyskryminacji piłkarzy-homoseksualistów. Prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Theo Zwanziger spotkał się niedawno z organizacją Völklinger Kreis, która zrzesza w tym kraju osoby homoseksualne na kierowniczych stanowiskach.

Zwanziger zabrał głos w sprawie homofobii. Zapowiedział, że związek pomoże każdemu piłkarzowi, który ujawni swoje skłonności i liczy, że wkrótce dzięki temu problem zniknie. Prezes ma też nadzieję, że zawodowi piłkarze grający w Bundeslidze, czy niższych klasach, pójdą śladem za swoimi kolegami-amatorami, którzy mają dość tabu i coraz częściej dokonują coming outu. – Musimy uzbroić się w cierpliwość w tej sprawie. Wielu piłkarzy amatorów powiedziało mi, że dla nich ujawnienie się nie stanowiło żadnego problemu. – powiedział Theo Zwanziger.

Niemiecka federacja piłkarska nie po raz pierwszy wspiera swoich piłkarzy, którzy są gejami. Mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2010 między Niemcami a Finlandią rozgrywany był pod hasłem "Przeciwko homofobii w piłce nożnej". Inicjatorami tej akcji był fanklub niemieckiej reprezentacji oraz sam związek. W nakładzie 80 tys. egzemplarzy DFB wydał w 2009 r. broszurę "Wiele kolorów – jedna gra. Przeciwko dyskryminacji osób homoseksualnych w piłce nożnej".

Źródła

  • twis//kwj/k - Piłkarz-gej też może strzelać gole - - 26 stycznia 2010 r.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:06