XV Warszawski Festiwal Nauki: dzień piąty

Trwa XV Warszawski Festiwal Nauki, który zapowiadaliśmy. W piątym dniu, we wtorek 20 września 2011, odbyły się między innymi, prezentacje: „Czy Fukushima to drugi Czarnobyl?” oraz „Błędy w zeznaniach naocznych świadków”

20 września 2011 roku o 15:30 w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie rozpoczął się wykład pod tytułem „Czy Fukushima to drugi Czarnobyl?” wygłoszony przez dr Stanisława Latek. Zainteresowanie tematem było tak duże że trzeba było dostawiać krzesła. Wynikało to po części z obecności grób zorganizowanych. Częściowo w trakcie a częściowo po wykładzie do głosu próbowali dojść słuchacze zainteresowani nie tyle odpowiedziami prelegenta co wygłoszeniem własnych poglądów. Po wykładzie dr Latek zgodził się udzielić Fukushimie i w Czarnobylu.

O 19:00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej rozpoczął się wykład pod tytułem „Błędy w zeznaniach naocznych świadków” wygłoszony przez dr Katarzynę Hamer. Słuchacze mogli dowiedzieć się jak zawodna jest ludzka pamięć i jakie powinny być zapewnione warunki podczas przesłuchania.

Źródła

  • Czy Fukushima to drugi Czarnobyl ? - Program Festiwalu Nauki
  • Błędy w zeznaniach naocznych świadków - Program Festiwalu Nauki


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2011-09-21 00:00:00