Wolin: homoseksualista wygrał proces za obrażanie

15 tysięcy złotych ma dostać Ryszard G. z Wolina, który pozwał swoją sąsiadkę za obrazy i ubliżanie. Anna S. nie przyznaje się do winy i zapowiada odwołanie się od nieprawomocnego wyroku.

„Określenie pedał to naruszenie dóbr osobistych, prawa do wolności, godności, czci, dobrego imienia.”
Cała sprawa zaczęła się w lutym br., gdy Anna S., sąsiadka pokrzywdzonego, miała powiedzieć "pedał przyprowadził sobie pedała do domu". To nie wszystkie obelgi stosowane wobec pokrzywdzonego. Ryszard G. mówi też o innych wyzwiskach: "idą pedały", "ubierają się jak pedały", czy "pedały idą do parku się pierd...", itp.

Taka sytuacja trwała od kilku lat. Pokrzywdzony miał dosyć obrażania przesz sąsiadkę, dlatego wytoczył jej sprawę. Ta do winy się nie przyznaje. Jej zdaniem, rodzinie Ryszarda G. brakuje pieniędzy, a uzyskanie odszkodowania ma pomóc im wyjść z długów.

Homoseksualista chce publicznych przeprosin w sklepie i lokalnej prasie oraz 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia za poniesione straty moralne.

Cały proces od początku śledzi stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii.

Zobacz też

  • Mieszkanka Szczecina zapłaci 5 tys. zadośćuczynienia za nazwanie sąsiada pedałem, 5 lutego 2010

Źródła

  • Mariusz Parkitny - Szczecin: Nazwanie geja "pedałem" narusza jego prawa – orzekł sąd - Głos Szczeciński - 5 sierpnia 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2009-08-05 00:00:00