Wrocław: Dni Kariery na Politechnice Wrocławskiej

Dnia 17 marca 2009 roku, rozpoczęły się Dni Kariery na Politechnice Wrocławskiej. W ramach przedsięwzięcia zorganizowanych targów pracy, praktyk i książki zorganizowana została również, trwająca do 19 marca, trzydniowa Konferencja Informatyki w Biznesie, podczas której zainteresowani słuchacze mogli zapoznać się z nowoczesnymi biurowymi rozwiązaniami informatycznymi oraz wziąć udział w certyfikowanych warsztatach prowadzonych pod patronatem takich firm jak MSI-Polska, ICG, ELO Digital Office, Epicor, L-systems czy TETA.

W dniu 18 marca 2009, w ramach trwających do piątku XV Wrocławskich Targów Książki (w budynku D-20), zorganizowano konkurs
  • na najtrafniejszą szatą edytorską – publikacje wybrało jury, złożone ze specjalistów z różnych dziedzin nauki;
  • na najlepszą książkę – wybór czytelników;
  • na najatrakcyjniejsze stoisko - wytypuje je specjalnie powołana komisja.

Dni Kariery były również okazją na spotkanie z Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbarą Kudrycką, która wręczyła puchar za najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej. Minister Kudrycka spotkała się również z pracownikami naukowymi i studentami by w ramach konsultacji społecznych poruszyć temat założeń reformy systemu szkolnictwa wyższego w Polsce. Nie obyło się również bez rozmów na temat trudnej sytuacji EIT Plus - projektu w którym Politechnika Wrocławska jest mocno zaangażowana.

ŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2009-03-19 00:00:00