Przykłady książek oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to odpowiedni pomysł na prezent?

Są tego rodzaju tytuły książek lub filmów, które kojarzą niemal wszyscy. Zdarza się, że na podstawie książek tworzy się ekranizacje, jakie sprawiają, iż tego rodzaju historia staje się znana przez jeszcze większe grono osób. To powoduje także, że tego typu pozycje mogą okazać się trafionym pomysłem dajmy na to na prezent. O jakich tytułach trzeba wspomnieć?

Sporo osób kojarzy z pewnością osobę Hanibala Lectera. Postać jego stała się sławna dzięki filmowi, jaki zyskał duży rozgłos oraz popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o początkach historii Hanibala. Warto wiedzieć, że filmy o wspomnianej postaci powstały na podstawie książek, jakie tak samo jak film mogą być świetnym upominkiem dla osób w różnym wieku.

książki
Przygotowane przez: Sarah Sammis
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kolejną książką i filmem, które na pewno kojarzy sporo ludzi jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin właściwie była już znana nim została zekranizowana. Twórczość Austin bowiem posiada wielu fanów na całym świecie. Tak powieść jak i film przedstawiają życie wyższych sfer w Anglii na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Pokazuje dużo różnych intryg oraz romansów, których w tamtych czasach nie brakowało- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Polecamy też

Co daje finansowanie społecznościowe? Wszystko w pigułce

pomysł
Mnóstwo ludzi zastanawia się, czym jest termin taki jak crowdfunding. To nic innego jak właściwa i bardzo pomysłowa forma finansowania rozmaitych projektów przez społeczności, które są z nimi w określony sposób związane. Naśladowca zachodniego pierwowzoru, polski kickstarter, korzysta ze sprawdzających się tamże metod i umożliwia także naszym kraju znalezienie niezbędnych finansów dla ludzi z pomysłem. Kreatywność jest dziś w najwyższej cenie, ale z realizacją nośnych projektów nierzadko są kłopoty.


Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych ludzi, którzy pamiętają głośny film z roku 1964 z niezapomnianym Anthonym Quinnem, który stworzono na podstawie książki. W książce jak i w filmie pokazane są losy Greka udającego się z kontynentalnej części Grecji na wyspę Kreta. Trafnie oraz w sposób niesamowicie barwny ukazana jest tam mentalność ludzi zamieszkujących Bałkany.

Inną z kolei książką, którą kojarzą wszyscy będzie Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów oraz marzeń sennych. Temat snów bowiem od dawna interesował sporo osób. Kojarzy się bowiem z czymś tajemniczym, czego znaczenie pragniemy odkryć. Taki sennik w przejrzysty sposób podpowiada co kryje się za naszymi marzeniami sennymi- .

To bez wątpienia nie wszystkie ciekawe pozycje, natomiast jest duża szansa, iż przypadną do gustu dużej ilości osób. Warto zatem sięgnąć czasem po książki oraz ich ekranizacje, albo też po książki, jakie są takim jakby pewnikiem. Szczególnie gdy nie za dobrze znamy osobę, której chcemy zrobić niespodziankę. Wtedy istnieje większa szansa na to, że tego typu upominek się spodoba.
2018-06-21 22:51:19