Jakie gatunki literackie można często dostać w formie audiobooka

W chwili obecnej coraz bardziej modne stają się książki w formie elektronicznej.
Praktycznie wszystkie wiodące wydawnictwa mają je w swojej ofercie. Możemy nabyć je w różnych formatach i na różnorakich nośnikach. Jednym z najbardziej najwygodniejszych w użyciu są audiobooki.
W formie audiobooków możemy kupić książki wszelkich gatunków literackich oraz podręczniki.
audiobook
Przygotowane przez: Denise Krebs
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Do najczęściej wybieranych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki. Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są dostępne zarówno baśnie klasyczne jak również bajki autorów nam współczesnych. Gdyby rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, można się spotkać z bajkami czytanymi przez lektorów którymi zwykle okazują się znani aktorzy lub aktorki. Można spotkać także bogatsze w formie audiobooki to jest małe formy teatralne bogate w efekty specjalne takie jak: odgłos płynącej wody, świergot ptasząt, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi atrakcyjność słuchanego audiobooku (bajki i baśnie audiobook). Kolejnym gatunkiem często usytuowanym wysoko w ocenach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy polecić wywiad rzekę z panem prof. Władysławem Bartoszewskim. Inną ciekawą książką są niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bogatszych gatunków literackich będących w postaci audiobooków jest gatunek fantastyka i fantasy (fantastyka audiobooki). Powodem tego stanu rzeczy są możliwości jakie oferuje forma audiobooka, głównie ze względu na multimedialny charakter tej formy książki.
Książki do słuchania służą nie tylko relaksowi lecz też nauce na wszystkich poziomach edukacji. W tym dziale najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Wśród podręczników z zakresu ekonomii można mówić o poddziałach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów: Samuelson, Balcerowicz. Z literatury popularyzatorskiej wymienić możemy: audiobooki ekonomiczne, z historii, z nauk politycznych, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa a także z tak oryginalnych tematów jak: astrologia czy magia. Również lektury szkolne czy też materiały dla nauczycieli w formie audiobooków są coraz bardziej popularne. Taka forma podręcznika jest wręcz promowana przez władze edukacyjne. Literatura w formie audio jest bardzo wygodna, ponieważ można słuchać jej również podróżując (stojąc w korkach). Nie wymaga specjalistycznych urządzeń – wystarczy zwykły telefon – smartphone czy komputer albo radio samochodowe. Ta forma jest także lubiana przez osoby niewidome i niepełnosprawnych ruchowo, bo znosi ograniczenia osób z niepełnosprawnością. Zdaje się, iż audiobooki przez wzgląd na swoją formę i wygodę użytkowania będą przyszłością wydawnictw.


Polecamy też

Książek jest naprawdę mnóstwo - wybierz najlepsze

grzbiety książek na półce
Przygotowane przez: irondsd
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gatunków książek jest bez wątpienia sporo, są biografie, autobiografie, kulinarne, religijne, fantastyczne. To na czytanie których się zdecydujemy zależy jedynie oraz wyłącznie od nas, od tego co uwielbiamy, przy czym się nie zanudzimy. Ale należy zaznaczyć, iż nie wolno niczego zakładać z góry oraz odpowiednio żeby było, gdybyśmy chociaż czasem sięgali po inny gatunek, niż do tej pory czytaliśmy, gdyż kto wie, może nas on bardzo zaciekawi?
2018-08-25 07:12:01