Z jakiego powodu lubimy się bać czyli gry survival horror

Ludzie uwielbiają się bać. Czego mają świadomość autorzy powieści i twórcy filmów. Nie inaczej jest ze światem gier, w którym również mamy szansę na przeżycie przygód, z założenia mających wywołać strach i zdumienie. W momencie reklamowania Resident Evil, pewna firma pierwszy raz użyła pojęcia survival horror. Czego możemy się spodziewać po tym gatunku gier?


gra
Przygotowane przez: COM SALUD Agencia de comunicación
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Survival horror to bez dwóch zdań jeden z najbardziej emocjonujących gatunków gier na konsolę.

Równie interesujący tekst znajdziesz po przejściu na stronę (http://www.eccoholiday.com/p/grecja-mykonos) - przekonasz się, że jest bardzo wciągający, więc przeczytaj go.

Klimat, ciemność, połączona z owianą mgłą tajemnicą. Główną ideą tego gatunku jest dostarczenie graczom wielkich emocji i lekkiego przerażenia. Dużo zaskakujących akcji motywem jak z horrorów, sprawia, że włosy stają nam dęba na długi czas.
A wydawać by się mogło, że najlepiej czujemy się, gdy jesteśmy bezpieczni... Jednak nie wszyscy. Są wśród nas śmiałkowie, którzy to tygodnia sobie nie wyobrażają bez odpowiedniej dawki strachu czy przerażenia.
Godną zwrócenia uwagi grą, przy której nawet największym twardzielom przejdzie dreszcz po plecach jest Outlast. To gra na konsolę, utrzymana w klimatach grozy.
Jej fabuła ma miejsce w zakładzie dla obłąkanych. Dziennikarz, który dostaje informację, iż na terenie zakładu „mają miejsce dziwne rzeczy”, włamuje się do ośrodka by poznać prawdę. A ta jest bezwzględna i krwawa.

Starannie dobrane dźwięki i mroczna grafika spowodują, że docenimy ten gatunek gier. Gra posiada rozbudowaną fabułę, ale gracze muszą sami postarać się znaleźć wyjście, samodzielnie szukając wskazówek na temat historii szpitala.

Zasadniczym celem rozgrywki jest znalezienie drogi ucieczki z budynku. Trwa to około pół godziny, lecz cała ta nieprzewidywalność zachęca do ciągłego przechodzenia gry. Zdarzenia nie powtarzają się - istniejemy tylko my, nasz strach i wielkie emocje. Kto raz odważy się zagrać w tę grę, stanie się jej fanem. Oczywiście, grę można przejść gdy za oknem świeci słońce, przy włączonym świetle, rozrywkowej muzyce i paluszkach. Ale prawdziwi mają satysfakcję z grania po zachodzie słońca, w ciemności i w słuchawkach na uszach. Brr... Scenariusz tylko dla ludzi o stalowych nerwach.
2023-07-06 07:36:01